Orientální tanec vznikl v zemích arabského světa, kde ho dodnes tančí muži i ženy. Velkou výhodou je, že ho mohou tančit !všechny! věkové kategorie. Nezáleží ani na tom, jakou máte postavu, tančit může opravdu každý!
Charakteristické pro něj jsou krouživé a vlnivé pohyby, které uvolňují ztuhlé tělo a zablokovanou energii. Tělo při tanci příjemně protáhnete, zlepšíte si jeho držení a posílíte některé svaly. Dále k tanci patří shimmy, což jsou pohyby, kterými ze svého tělo vytřesete všechen stres a úžasně se při něm uvolníte.
Orientální tanec pomáhá ženě spojit se s její přirozenou ženskou energií, posílit sebevědomí a vybudovat pocit lásky a úcty k vlastnímu tělu. V kurzech se naučíte své tělo lépe vnímat a rozumět mu. Mnoho žen, které měly problém otěhotnět, se díky tanci dočkalo vytouženého miminka. Jiné dámy si pochvalují, že je přestaly trápit bolesti krční páteř a beder.
Orientální tanec zahrnuje několik stylů, což dává tanečnici nebo tanečníkovi možnost vybrat si přesně takový styl, který mu vyhovuje. Dělí se na Klasický egyptský styl (Raks sharki), Baladi/Shaabi styl a folklorní styl (Saidi, Fellahi, Hagalla apod.) Nejčastěji se setkáte právě s Raks sharki, jehož současná podoba se utvářela od 20. let 20. století v egyptských kabaretech (hlavně Casino opera).
V posledních letech už se u nás ale vyučují i folklorní tance. Do orientálního tance pronikají také moderní trendy, při kterých se orientální tanec spojuje s jiným tancem nebo se využívají moderní pomůcky – tzv. fusion. Příkladem spojení dvou tanců je Orientální flamenco nebo Arabsko-španělský tanec. K oblíbeným pomůckám patří závoj, křídla Isis, hedvábné vějíře, šavle, činelky aj.
Jak vidíte, fantazii se meze nekladou, tak pojďte tančit!